WebArchiv - archiv českého webu
Navštivte e-shop eblahoslav.cz

Květná neděle


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH


Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Josefstal 2010

Josefstal 03.05.2010 Zveme zájemce o účast na ekumenickém kurzu v německém Josefstalu, aby se předběžně hlásili pro další ročník!!!

Ekumenické kurzy v Josefstalu není třeba dlouze přestavovat. Skupina křesťanů z různých církví, různého věku a zaměření se setkávají v horském středisku v Josefstalu nad biblickými tématy. Letošní ročník se bude zabývat velmi kontroverzním tématem hodnoty jednotlivých biblických textů. Termín konání je třadičně počátkem května - 3. - 12. května 2010.

Název kurzu "Slyšeli jste, ale já říkám vám" se odkazuje k Ježíšovu Kázání na Hoře (Mt 5), kde Kristus lidu ukazuje nový rozměr přikázání izraelských otců. Kurz se tedy bude snažit najít odpovědi na otákzy, zda jsou některé biblické texty hodnotnější nebo prioritnější než jiné a jakou roli má v této situaci interpretace a dobový kontext? Kdo vlastně může dnes autoritativně říci jak takové texty vykládat?

Kromě teologických diskusí si účastníci mohou rozdílné církevní interpretace zakusit na vlastní kůži ve vzájemném sdílení a poznávání jiných církveních tradic.

Výlohy hradí hostitelé, Evangelicko-luterská bavorská církev.

Prosíme zájemce, aby se ohlásili na Odbor pro vnější vztahy: tel.: 220 398 144 nebo e-mailem na dekanovska@ccsh.cz do úterý 24. listopadu!Kateřina Děkanovská publikováno: 05.11.2009 02:47 zobrazeno: 2305x