WebArchiv - archiv českého webu
Žena vysvěcená - konference konaná k příležitosti 70. výročí svěcení žen v CČSH Navštivte e-shop eblahoslav.cz Hus 2015 Metodické materiály - Mistr Jan Hus

3. neděle po zjevení


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH


Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Výzva k uctění památky usmrcených vojáků

Dne 8. července 2014 čtyři vojáci Armády České republiky tragicky zahynuli při plnění bojových povinností v rámci alianční mise v Afghánistánu.

Vláda České republiky rozhodla o celonárodním symbolickém uctění památky těchto čtyř vojáků zabitých v Afghánistánu, kteří položili své životy ve jménu boje za demokracii a svobodu.

Symbolické uctění proběhne ve čtvrtek 10. července 2014. Vláda proto vydala nařízení, aby se ve čtvrtek 10. července 2014 ve 12:00 hodin po dobu 3 minut na celém území České republiky rozezněly sirény, a rovněž vláda doporučuje, aby se ve stejnou dobu rozezněly zvony, a lidé tak měli možnost připomenout si památku českých vojáků.

Obracíme se proto s prosbou na náboženské obce Církve československé husitské, aby se kostely a sbory, kde je to možné, připojily k zítřejšímu tříminutovému zvonění na uctění památky zabitých vojáků.

 

                                                                                                          Tomáš Butta

                                                                                                            patriarcha

V Praze dne 9. 7. 2014Václav Drašnar publikováno: 09.07.2014 03:52 zobrazeno: 1834x