WebArchiv - archiv českého webu
Žena vysvěcená - konference konaná k příležitosti 70. výročí svěcení žen v CČSH Hus 2015 Metodické materiály - Mistr Jan Hus

Krista Krále


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH


Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Modlitba s poděkováním za svědka Jana Husa - červenec 2015

06.07.2015

Bože, chceme ti v čase 600. výročí vyjádřit náš vděčný dík za tvého svědka Mistra Jana Husa.

Tvůj služebník Mistr Jan usiloval o poznání, vzdělání a moudrost. - Prosíme, PANE, osvěcuj náš rozum světlem svého Ducha svatého, abychom tě poznávali ve tvém pozoruhodném stvořitelském díle a přemýšleli o tvých divech.

Tvůj služebník Mistr Jan s horlivostí kázal tvé slovo. - Vzbuzuj, PANE, také v nás ochotu naslouchat tvému slovu a nechat se jím vést úzkou cestou, která vede k životu.

Tvůj služebník Mistr Jan prosazoval otevřený rozhovor a společné hledání pravdy. - Prosíme, PANE, ať dokážeme naslouchat druhým, vést s nimi rozhovor a společně tak směřujeme k pravdě, kterou nám dáváš poznávat ve svém Synu Ježíši Kristu.

Tvůj služebník Mistr Jan projevoval solidaritu se strádajícími bližními a v lásce dokázal odpouštět i nepřátelům. – Očišťuj, PANE, naše srdce, a dávej nám schopnost odpouštět druhým. Učiň si z nás nositele tvého smíření a šiřitele tvého pokoje v Ježíši Kristu. Amen.

 

Tomáš Butta

patriarcha Církve československé husitskéTomáš Butta, patriarcha

Oldřich Nováček publikováno: 14.10.2015 11:53 zobrazeno: 657x