WebArchiv - archiv českého webu
Navštivte e-shop eblahoslav.cz

Třetí neděle po Velikonocích


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH


Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Exegetický maraton 2017

07.09.2017

Exegetický maraton 2017


Letošní Exegetický maraton se blíží! Rok 2017 připomene významnou událost 70. výročí svěcení žen v Církvi československé husitské a tak se maratonský organizační tým rozhodl připravit přednáškový program, který se bude tématu ŽENA-DUCHOVNÍ-CÍRKEV věnovat. 

V tomto roce - kdy pořádáme již 5. ročník Exegetického maratonu v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí - představíme také novou koncepci tohoto projektu. Od exegeze se posouváme více k praktickým otázkám křesťanství, ale ale i přes to tento název používáme i letos. Naše pozvání přijali tentokrát i zahraniční hosté! Bude se dokonce hrát divadlo! 


Program 7. 9. 2017:
18:30 - Ivana Noble "Obrazy kněžství v Bibli" 
19:00 - Sally Theakston "Ordinace žen v anglikánské církvi"
19:40 - Elza Kuyk "Úloha žen ve veřejném prostoru"
20:20 - Kateřina Bauer "Duchovní matěřství"

21:00 - Divadlo: "Od Madlenky k Madle. O dobrých rukách ve zlé době. Nesoudíme zlo, poukazujeme na dobro ve zlé době.” Divadlo fyzické - předmětové - výtvarné - stínoherecké i poetické.


Inscenace Od Madlenky k Madle, inspirovaná skutečností a také literární předlohou, zpracovává období od roku 1919 do jara 1945. Připomíná vypjaté období českých, evroských a světových dějin skrze obrazy, hru a hravost, metafory. Dějovou linku pak tvoří příběh miminka (holčičky), její rodiny, sousedů i cizích lidí různého náboženského vyznání, jejich dobré ruce ji na cestě válkou doprovázely. (Délka představení 55 minut.) Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu Nové sítě v Městském divadle Varnsdorf a za finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR.

Autorkou je Hana Strejčková. Na scéně Vendula Burger a Hana Strejčková. Konzultace o historii Jana Pálková. Supervize Anna Polívková. Ke zvuku a hudbě Hearn Gadbois, L’non (Jiří Maleňák).

 

Přílohy:

pdf3169-exegeticky-maraton-2017-pozvanka.pdf jpg3170-od-madlenky-k-madle-pozvanka-na-exegeticky-maraton-2017.jpgKlára Břeňová publikováno: 29.08.2017 04:11 zobrazeno: 238x