WebArchiv - archiv českého webu
Žena vysvěcená - konference konaná k příležitosti 70. výročí svěcení žen v CČSH Navštivte e-shop eblahoslav.cz Hus 2015 Metodické materiály - Mistr Jan Hus

Druhá neděle postní


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH

26. února
Brokopondo

Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Připomenutí 49. výročí sebeoběti Jana Palacha v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze

16.01.2018

Dne 16. ledna 2018 od 15,15 hodin se v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční shromáždění k 49. výročí sebeupálení Jana Palacha.

 

Při této příležitosti bude vystavena československá vlajka, která pokrývala tělo Jana Palacha v roce 1969 a po celé období totality byla uchována.

 

Duchovní ztišení povedou patriarcha Církve československé husitské ThDr. Tomáš Butta a pražský biskup Církve československé husitské Doc. ThDr. David Tonzar, Th.D.     

 

Projevy přednesou profesor Evangelické teologické fakulty UK v Praze ThDr. Ing. Jakub S. Trojan, který konal poslední rozloučení s Janem Palachem v roce 1969, novinář a publicista Daniel Raus a za Studentskou radu FF UK v Praze Jiří Pilip.

 

Spolupořadateli jsou Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 1 – Staré Město a Společnost přátel České Bible, z. s.

 

Setkání se koná každoročně jako memento nutnosti chránit demokratické principy naší společnosti.Václav Drašnar publikováno: 15.01.2018 04:38 zobrazeno: 216x