WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba za Ukrajinu s bratry z Taizé

29.04.2022 19:00 Praha

Možná si ještě mnozí vzpomenete na setkání s bratry z Taizé na našich farách během evropského setkání v Praze před několika lety. Bratři nyní zase zavítají do Prahy, tentokrát k setkání mnohem kratšímu a v menším formátu, nicméně možná o to potřebnějšímu.

Přijměte proto srdečné pozvání na modlitbu za Ukrajinu s bratry z Taizé, která se bude konat v pátek 29. duba v 19:00 v kostele u sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1. Pokud byste měli zájem o rozhovor s jedním z bratrů, bude to na místě možné od 18:20 nebo po předchozí domluvě i v jiný čas během pátečního odpoledne.

 

Poslední měsíce a roky byly v různých aspektech pro mnohé lidi na celém světě velmi neobvyklé. Hledání cest, jak překonávat nejrůznější bariéry a překážky a vytvářet jednotu mezi lidmi, národy a církvemi, se zdá být důležitější než kdy dřív. Na mnoha místech Evropy i mimo ni se začaly objevovat konkrétní, ale i symbolické iniciativy vyjadřující solidaritu a jednotu.

Vzhledem k pokračující válce na Ukrajině chtějí bratři z Taizé vyjádřit solidaritu se všemi, kdo válkou trpí, a povzbudit ty, kdo lidem, kteří museli uprchnout ze své země, nabízejí pomoc. Tři bratři se proto vydají na dvoutýdenní cestu po Česku, Slovensku, Polsku, a pokud to bude možné, chtějí navštívit i Ukrajinu. Tato pouť, kterou podniknou od 29. dubna do 10. května, je zavede do Prahy, Olomouce, Bratislavy, Prešova, Lublinu, Varšavy, Lodže a Wrocławi.

Jeden z těchto bratrů píše: „Mnoho Ukrajinců našlo útočiště v zemích, které navštívíme. Rádi bychom se prostřednictvím naší návštěvy stali svědky velkorysosti mnoha lidí a podělili se o dojmy s našimi přáteli na Ukrajině a se všemi mladými lidmi, kteří letos přijedou do Taizé nebo se zúčastní nadcházejících evropských setkání, která se budou konat v červenci tohoto roku v italském Turíně a v prosinci v německém Rostocku.“

Ve všech městech, kde se bratři zastaví, se budou konat modlitby. Bratři doufají, že se budou moct setkat s lidmi, kteří se podělí o svědectví o své pomoci uprchlíkům, i s lidmi, kterým válka způsobila utrpení.

Praha: 29. dubna, 19:00, kostel sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1

Olomouc: 30. dubna, kostel dominikánů v 19:30

Další informace najdete na webových stránkách www.taize.fr/cs.

 

zpět na kalendář


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus