WebArchiv - archiv českého webu

Mezinárodní krajanský festival s bohoslužbou Na Zderaze

11.09.2014

8. mezinárodní krajanský festival

Ve dnech 11.-14. září 2014 se v Praze uskuteční již 8. ročník Mezinárodního krajanského festivalu, který pořádá Občanské sdružení Sedm paprsků ve spolupráci s MZV ČR a Stálou komisí Senátu Parlamentu ČR.

Letos se uskuteční již 8.ročník Mezinárodního krajanského festivalu, který pořádá Občanské sdružení Sedm paprsků ve spolupráci s MZV ČR a Stálou komisí Senátu Parlamentu České republiky. Festival se koná ve dnech 11.9.-14.9. 2014 
v Praze. Zveme srdečně k účasti účinkující i diváky z řad krajanů z celého světa!

Účinkující (pěvecké soubory, taneční soubory, muziky a divadelní spolky) se mohou přihlásit na www.krajanskyfestival.eu, kde najdou přihlášku, kterou odešlou na adresu info@sevenrays.cz.

Slavnostní zahájení festivalu bude ve čtvrtek, 11.9. v 10 hodin v hlavním sále Senátu ČR, kde krajany přivítají významné osobnosti našeho politického života. Vystoupení krajanských spolků se uskuteční v pátek a v sobotu,12.9. a 13.9., vyvrcholením celého festivalu bude jako již tradičně krojovaný průvod všech zúčastněných souborů, který vyjde v neděli 14.9. v 10 hodin z Toskánského paláce. Průvod krajanů bude za doprovodu hudby, zpěvu a tance směřovat na Hradčanské náměstí, kde u sochy TGM zazpívá oblíbenou píseň našeho prvního prezidenta Ach synku, synku a také se zastaví před arcibiskupským palácem, aby zazpívali našemu kardinálovi Dominiku Dukovi píseň Čechy krásné, Čechy mé. Následně se průvod vrátí na nádvoří Toskánského paláce, kde budou vyhodnoceny nejlepší soubory a kde bude festival i slavnostně zakončen.

vyvrcholením celého festivalu bude jako již tradičně krojovaný průvod všech zúčastněných souborů, který vyjde v neděli 14.9. v 10 hodin z Toskánského paláce. Průvod krajanů bude za doprovodu hudby, zpěvu a tance směřovat na Hradčanské náměstí, kde u sochy TGM zazpívá oblíbenou píseň našeho prvního prezidenta Ach synku, synku a také se zastaví před arcibiskupským palácem, aby zazpívali našemu kardinálovi Dominiku Dukovi píseň Čechy krásné, Čechy mé. Následně se průvod vrátí na nádvoří Toskánského paláce, kde budou vyhodnoceny nejlepší soubory a kde bude festival i slavnostně zakončen.

V kostele sv. Václava Na Zderaze  bude ve čtvrtek 11. září 2014 ve 14 hodin sloužena patriarchou církve ThDr. Tomášem Buttou bohoslužba.

Doprovázet na varhany bude PhD. Zdeněk Kovalčík.

Účinkuje sbor Camera Chabra

řídí Lubomír Mátl.

 

Biblické písně A. Dvořáka zpívá Markéta Mátlová. 

   Václav Drašnar publikováno: 01.09.2014 11:36 zobrazeno: 1827x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus