WebArchiv - archiv českého webu

Literární soutěž O cenu Miloslava Švandrlíka 2016

16.09.2016

Málokterý český humorista si získal takovou oblibu jako autor Černých baronů a řady dalších zábavných příběhů. Na jeho počest a k podpoře české humoristické tvorby ustavily Obec spisovatelů České republiky a Městská část Praha 11 literární soutěž O cenu Miloslava Švandrlíka. Soutěž se setkala se značným zájmem jak ze strany nakladatelství a spisovatelů samých, tak i čtenářské obce. Letos se konal již čtvrtý ročník, v němž přihlášené tituly vydané v r. 2015 pečlivě hodnotila šestičlenná odborná porota.

Výsledky budou tak jako při minulých zdařilých finále CMŠ slavnostně vyhlášeny v rámci Dní Prahy 11. Akce, na níž budou nejlepší humoristické knihy loňského roku odměněny, se uskuteční v pátek 16. září 2016 v 15 hod. v prostorách Chodovské tvrze na Jižním Městě. Důstojnému předání ceny a věcných odměn budou přítomni zástupci Prahy 11 a Obce spisovatelů s koordinátorkou soutěže dr. Olgou Nytrovou. Moderování se s vtipem ujme MUDr. Radim Uzel, o hudební doprovod se postará zpěvák a spisovatel Jan Vodňanský, ukázky z vítězných prací přečte populární autorka Daniela Kovářová. Vstup pro veřejnost je volný.

Františka Vrbenská

 Václav Drašnar publikováno: 15.08.2016 10:57 zobrazeno: 1153x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus