WebArchiv - archiv českého webu

Výzva k modlitbám za domov

Milé sestry, milí bratři, stejně jako každý rok, pořádá i letos Ekumenická rada církví v den připomínky vzniku první Československé republiky 28. října 2018 ekumenický program Modlitba za domov, který je přenášený Českou televizí.

V letošním roce je mottem Modlitby za domov Odkud přicházíš a kam jdeš? a biblický citát „Já jsem ta cesta, pravda a život.“ (Jan 14,6). Zamýšlení nad minulostí, přítomností i budoucností naší vlasti ve světle evangelia se tak dobře hodí k oslavám 100 let existence nezávislého českého (a slovenského) státu.

Protože letos připadá 28. říjen na neděli, rozhodla se Ekumenická rada církví oslovit sbory, farnosti a společenství všech církví s následující výzvou:

Spojme se společně v neděli 28. října po celé republice v modlitbách za náš domov. Pokud můžete, zařaďte do pořadu nedělní bohoslužby v tento den následující modlitbu:

Všemohoucí Bože,

děkujeme za to, že tvůj Syn, náš Pán Ježíš Kristus,

se nám dal poznat jako cesta, pravda a život.

Prosíme tě společně za náš domov, za naši zemi:

ať kráčíme po cestě evangelia,

společně se všemi, kdo vyznávají Kristovo jméno

i se všemi lidmi dobré vůle,

ať tvou pravdu, která osvobozuje,

dokážeme účinně zvěstovat lidem kolem nás,

zvláště těm, kteří hledají, bloudí, či ztratili naději,

ať tvůj život roste v nás už nyní

a dá nám dojít do života věčného.

Prosíme o to, skrze Krista, našeho Pána.

Amen.

Zároveň budeme vděčni i za pozvání k účasti na programu Modlitby za domov, který se bude odehrávat od 15.00 do 16.30 ve sboru ČCE v Praze na Vinohradech (viz přiložený plakát) a za upozornění ve vašich sborech a farnostech na televizní přímý přenos tohoto programu. Více informací k Modlitbě za domov 2018 naleznete na www.modlitbazadomov.cz.

Doporučujeme vaší pozornosti také možnost pomodlit se za domov veřejně spolu s dalšími sbory a farnostmi ve vaší obci v ekumenickém kontextu. Pokud se k takové veřejné akci rozhodnete a chtěli byste ji doplnit symbolickým aktem ve formě společného vysazení lípy, můžete ji získat po registraci na webových stránkách www.staletekoreny.cz.

S díky a přáním Božího požehnání

ThDr. Petr Jan Vinš

generální sekretář Ekumenické rady církví

Přílohy:

pdfModlitba za domov pdfVýzva k modlitbám za domovOldřich Nováček publikováno: 23.10.2018 10:02 zobrazeno: 992x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus