WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba za pronásledované křesťany v Sýrii

28.11.2018

Bože, náš milující Otče, modlíme se za sestry a bratři, kteří náleží do velké rodiny tvých dětí. Modlíme se dnes zvláště za ty, kteří trpí pro své náboženské přesvědčení a pro svoji víru v Ježíše Krista.

Modlíme se za křesťany, kteří jsou pro svou víru vystaveni útlaku a násilí, jsou vězněni a v bezprostředním ohrožení života. Dávej jim Ducha síly a odvahy.

Modleme se za ty, kteří museli z důvodu násilí a války opustit svou zemi a své domovy. Kéž se mohou navrátit do svých domovů, ve kterých po staletí žily jejich rody.

Dnes zvláště prosíme za křesťany v Sýrii a za mír a naději pro tuto zemi postiženou válkou.

Děkujeme také za všechny ty, kdo se v charitativních organizacích nasazují pro druhé strádající  a trpící lidi a zmírňují jejich duševní bolest i hmotnou bídu. Prosíme, Bože, buď jim pomocí.

Ať nejsme lhostejní ke strádání a utrpení druhých lidí – našich sester a bratří, ale sdílíme v Kristově lásce jejich úděl a jsme na jejich straně svým zájmem, modlitbou i hmotnou podporou.

K tomu nás, Bože, veď pro Ježíše Krista, našeho Pána. Amen.

Tomáš Butta

Před kostelem sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze

Červená středa – 28. listopadu 2018

 Tomáš Butta, patriarcha

Oldřich Nováček publikováno: 26.02.2019 04:26 zobrazeno: 691x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus