WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba při instalování nové křtitelnice

/U křtitelnice/

Bože, děkujeme ti za tuto křtitelnici, která byla vytvořena z kmene stromu. Tím nám připomíná, že jsme svátostí křtu naroubováni na Kristův kmen a do tohoto kmene – církve sester a bratří – ať vrůstáme živou vírou.

/Přinesení vody v nádobě/

Přinášíme vodu, která nám obrazně ukazuje naši závislost na tvé milosti, Bože, tak jako je země závislá na vodě shůry a na pramenech, bystřinách, potocích a řekách, které ji zavlažují a činí ji úrodnou. Ať toužíme po tvé obnovující milosti.

/Vlévání vody do křtitelnice/

Vléváme do křtitelnice vodu. Ať nám připomene jedinečnost i závazek našeho křtu, kdy jsme se stali tvými dětmi. Neboť nenarodí-li se kdo z vody a Ducha, nemůže vejít do Božího království (J 3,5). Prosíme za nové křtěnce.

/Nad křtitelnicí s vodou/

Děkujeme ti za dar vody, která je znamením zdroje věčného života ve tvém království. Odkazuje nás ke křišťálově průzračné vodě v Boží zahradě, kam přivádí Beránek Kristus ty, kteří se jím dají vést a kteří ho následují (Zj 7,17). Veď, Kriste církev svým slovem a obnovuj ji svátostmi.

Tvé jméno, svrchovaný a jediný Bože, Otče, Synu a Duchu svatý, buď chváleno nyní i stále. Amen.

 

Řevnice – říjen 2021Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 18.10.2021 10:09 zobrazeno: 287x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus