WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba při znovuotevření kostela M. Jana Husa v České Lípě

„Národy budou žít v jeho světle.“ Zjevení Janovo 21,24

Bože, děkujeme ti za tento kostel, který jsme přijali od našich předků, kteří v tomto městě a v tomto kraji žili před námi. Uprostřed všech těžkostí své doby upínali k tobě svoji víru a naději.

Děkujeme ti za všechny, kteří napomáhají uchování této hodnotné stavby a jejímu dobrému stavu. Jsme ti vděčni za to, že jej dnes můžeme znovu otevřít.

Prosíme, dej, abychom byli stále otevřeni působení a proudění tvého oživujícího a posilujícího Ducha a stávali se jeho přítomností tvým chrámem a kruhem bratrského společenství.

Ať tento chrám je místem naší živé víry, ale i mnohých tvůrčích aktivit a uměleckých vystoupení. Ty nám lidem dáváš vlohy a schopnosti, které máme rozvíjet a navzájem se jimi obdarovávat. Děkujeme ti za dar hudby, která přináší radost a útěchu v každé době.  

Prosíme tě, Bože, o tvoji přízeň, požehnání a podporu pro dobré dílo konané ve spolupráci mnohých, neboť tvým záměrem je, aby národy a lidé žili ve tvém světle.

Amen.

 

Listopad L. P. 2021Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 10.11.2021 10:33 zobrazeno: 195x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus