WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba ke Dni válečných veteránů 2021

Myslíme v modlitbách na všechny, kteří zahynuli na bojištích první a druhé světové války nebo ztratili své životy jako civilisté.

Děkujeme ti, Bože, že jsi vyvedl lidstvo z těžkých časů první i druhé světové války do klidnějších období míru a rozvoje.

Prosíme tě, dej, abychom jako lidstvo hledali, co slouží pokoji, čelili ve spolupráci ohrožení a nemocem a usilovali o důstojný život všech na této nám svěřené zemi.

Myslíme v listopadových dnech na studenta Jana Opletala a připomínáme si jeho víru, lásku k vlasti a zápas o spravedlnost a svobodu, který vedl i za cenu ztráty vlastního života. 

Modlíme se za ty, kteří vykonávají službu v armádě, za pracovníky ve vězeňství, za policisty, hasiče, lékaře a pracovníky ve zdravotnictví.

Prosíme za ty, kteří se pro službu vlasti a druhým lidem museli zřeknout pohodlí a zázemí mezi blízkými, kteří podstupují riziko a nebezpečí, nasazují své životy a zdraví pro druhé.

Modlíme se za ty, kteří vnášejí světlo a přítomnost naděje v prostředí hloubky lidského hříchu, provinění, neštěstí, izolovanosti a osamocenosti.

Modlíme se za kaplany v armádě, vězeňství, zdravotnictví a dalších oblastech.

Prosíme o tvoji posilu pro jejich službu, aby dokázali v každodenní službě i v náročných vypjatých situacích osvědčovat svoji víru a pomáhali druhým ze zdrojů Kristova evangelia lásky a pokoje.

 

Listopad 2021Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 23.11.2021 11:12 zobrazeno: 183x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus