WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba na závěr roku 2021 s připomenutím obětí pandemie

„Jen zmlkni před Bohem, má duše, vždyť on mi naději vlévá. Lide, v každý čas v něho doufej, vylévej před ním své srdce.“ Bůh je naše útočiště“. Ž 62,6.9

Bože, dárce života!

Na konci uplynulého roku myslíme na jeho průběh – na prožité měsíce, týdny a dny. Doléhá na nás skutečnost, že život nás všech je poznamenán pandemií a snažíme se jí společně čelit.

Chceme ti poděkovat za lékařskou pomoc, zdravotní péči a záchranu těch, kteří byli v těžkém stavu a mohli se navrátit zpět do života, byli vráceni svým blízkým a mohli se opět začít věnovat své práci. Myslíme na ty, které již nebylo možné zachránit, a nemoci podlehli. Neseme bolest a zármutek s druhými a připomínáme si před tvou tváří, Bože, oběti pandemie, neboť ty znáš jejich jména.

Myslíme na ty, kteří ztratili někoho blízkého a na ty, kterým nemoc změnila život. Uvědomujeme si, že i přes naši lidskou velikost a schopnosti i možnosti nabízené naší civilizací, jsme jen zranitelní a křehcí lidé. Na přelomu starého a nového občanského roku tě prosíme, Bože, za dobro a požehnání pro všechny. Dávej nám sílu k nesení všech zkoušek. Ať si uvědomujeme hloubku a smysl života, který nám byl tebou, Bože, darován. A dej, abychom si tohoto posvátného daru vážili.

Bože, který jsi svět skrze svoji moudrost stvořil, udržuješ jej a máš s ním své dobré záměry!

Tobě, náš Otče, s důvěrou a ve společné modlitbě chceme svěřit vše, neboť v tobě se mohou zklidnit naše duše a ty nám můžeš vlít novou naději.

Tvé milosrdenství a pokoj ať nás provázejí a s námi zůstávají na cestách v novém roce.

Amen.

 

Prosinec L. P. 2021Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 07.01.2022 03:55 zobrazeno: 295x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus