WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba v Letech u Písku

Bože, přišli jsme vzdát poctu těm, kteří zde prožívali velice těžké chvíle svého života, kteří zakoušeli nesvobodu a útisk a násilným způsobem ztratili i své životy.

Myslíme na všechny ty, kteří zahynuli v čase bojů a násilí 2. světové války.

V modlitbě na ně chceme s pohnutím mysli vzpomenout a být posíleni nadějí, neboť v Kristu je světlo vzkříšení a pokoj věčného života.

Bože, prosíme tě za svobodu, za spravedlnost a za mír. Uvědomujeme si důležitost těchto hodnot, zvláště tehdy, když se nám nedostávají a když jsou lidskou zvůlí ohrožovány, narušovány a znevažovány.

Bože, děkujeme ti, že nám dáváš poznat v Kristu příklad soucitu, chápání druhých a vzájemné pomoci. Ve světě touhy po vládnutí a uplatňování moci šel tvůj Syn cestou lásky, oběti a služby.

Prosíme, aby jeden národ neutiskoval druhý, jeden člověk druhého, aby místo pocitu nadřazenosti se projevovala lidská vzájemnost, místo útisku solidarita, místo bezohlednosti laskavá vřelost, místo lhostejnosti porozumění, místo znevažování ochrana důstojnosti, kterou jsi nám všem lidem dal, neboť všichni máme být tvými syny a dcerami, pro které jsi připravil své věčné budoucí království dobra, spravedlnosti a pokoje. Amen.

 

Květen 2022         Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 11.05.2022 01:10 zobrazeno: 132x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus