WebArchiv - archiv českého webu

Pozdrav diecéznímu shromáždění olomoucké diecéze CČSH

Vážený bratře biskupe Tomáši, vážené sestry a vážení bratři,

rád bych vás pozdravil osobně, ale byl jsem již před časem pozván na dnešní den do jižních Čech, kde si naše středisko Husitské diakonie „Domeček“ v Trhových Svinech připomíná 30 let od svého založení.

Děkuji vám všem, jak aktivním duchovním, tak i laikům, za vaši ochotu nasazovat se pro dílo Kristovy církve a přinášet s porozuměním a láskou evangelium všem lidem. Spojuji se spolu s vámi v modlitbách za mír v našem světě a děkuji těm, kteří pomáháte postiženým a strádajícím válkou na Ukrajině.

Přeji vám pro jednání vašeho shromáždění bratrskou vzájemnost v Božím Duchu a hledání moudrých společných řešení k rozvíjení naší pastorační služby a potřebného ekonomického zajištění církve.

Děkuji vám za zdařilé uspořádání poutě do Přerova – místa spojeného s Jednotou bratrskou a s Janem Amosem Komenským u příležitosti jeho 430. výročí narození, které jsem se také mohl účastnit.

Nechť Bůh Otec a náš Pán Ježíš Kristus povzbudí vaše srdce a dá vám sílu ke každému dobrému činu i slovu (2 Te 2,17).

 

Ke dni 21. květnu L. P. 2022                                                     Tomáš Butta

                                                                                              bratr patriarcha

 

 Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 23.05.2022 05:50 zobrazeno: 326x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus