WebArchiv - archiv českého webu

Pozdrav diecéznímu shromáždění pražské diecéze CČSH

Vážený bratře biskupe Davide, vážené sestry a vážení bratři,

velmi rád bych vás pozdravil osobně, ale již před časem jsem slíbil na tento den účastnit se akce v jižních Čechách, kde si naše středisko Husitské diakonie „Domeček“ v Trhových Svinech připomíná 30 let od svého založení.

Oslovuji vás alespoň prostřednictvím tohoto dopisu a přeji vám moudrost pro vaše jednání a odpovědnost pro vaše rozhodování k prospěchu pražské diecéze i celku církve.

Děkuji všem, kteří jste se připojili k letošnímu 430. výročí Jana Amose Komenského. Z příkladu jeho věřící osobnosti a jeho rozsáhlého a hlubokého díla můžeme čerpat osobní duchovní povzbuzení a vytrvalou naději pro náš svět plný bolesti a utrpení.

Děkuji těm, kteří pomáháte lidem postiženým a strádajícím válkou na Ukrajině a připojuji se k modlitbám za mír mezi národy a mezi lidmi.

Ať vás posiluje ve vaší službě i v životě Bůh náš Otec. On je zdrojem posily a naděje v každé době. Děkuji vám za vaši ochotu plynoucí z vaší víry podílet se aktivně a tvořivě na díle Kristovy církve v tomto světě.

Modlím se, aby Bůh svou mocí přivedl k naplnění každé vaše dobré rozhodnutí a dílo víry (2 Te 1,11).

 

Ke dni 21. květnu L. P. 2022                                                     Tomáš Butta

                                                                                              bratr patriarchaTomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 23.05.2022 05:53 zobrazeno: 153x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus