WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba s připomenutím krále Jiřího u příležitosti 85. výročí otevření sboru v Poděbradech

„Vždyť nic nezmůžeme proti pravdě, nýbrž jen ve jménu pravdy.“ 2 K 13,8

Bože, v tento den ti jako tvá církev vděčně děkujeme za tento husitský sbor v Poděbradech a vzdáváme ti chválu, neboť tvé milosrdenství je věčné (Ž 136,1). Připomínáme si českého krále Jiřího z Poděbrad. Děkujeme ti za jeho mírové úsilí a hledání cest ke sblížení mezi národy a státy v Evropě. Děkujeme ti, že zachovával věrnost tvé pravdě, která vítězí nade vším. Děkujeme ti i za jeho blízkého spolupracovníka, představitele církve podobojí a kazatele Mistra Jana Rokycanu, který se držel střední cesty, aniž se vzdal zásad a poznání tvého zákona a který hájil přijímání z kalicha.

Prosíme za toto město, za jeho obyvatele i za návštěvníky lázní. Prosíme za uzdravování lidských srdcí. Prosíme za naši zemi, za všechny sousední i vzdálené země a státy. Prosíme o tvé požehnání pro tento náš sbor, pro všechny křesťany i všechny lidi. Daruj nám svůj pokoj v Kristu, rozlij do našich srdcí lásku z tvého Ducha svatého (Ř 5,5) a učiň si z nás tak svůj svatý chrám a duchovní příbytek (Ef 2,22). Tvé jméno buď chváleno nyní i na věky.

Amen.

 

Červen 2022         Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 11.06.2022 03:55 zobrazeno: 370x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus