WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba u památníku dr. Karla Farského ve Škodějově

Bože, vládce vesmíru a Pane celého lidstva!

V těchto místech si naše církev připomínala a připomíná Karla Farského, který byl na počátku jejího vzniku. Ať v něm poznáváme i my svědka, který nás zve a svým hlasem volá na cestu k tobě a k životu podle tvého zákona lásky.

Ať se inspirujeme jeho živou vírou, myšlenkovým dílem i křesťanským jednáním.

Zastavujeme se v těchto místech, kde náš bratr a první patriarcha Karel žil od svého dětství a kde procházel touto krajinou Podkrkonoší.

Zde dýchal horský vzduch, čelil drsným podmínkám i nepohodě. Zde naslouchal tvému hlasu, který k nám promlouvá skrze tvé stvoření – jeho krásu, divy i moudré uspořádání a vzájemnost přírody.

Zde se k tobě modlil jako dítě a obracel se k tobě i jako dospělý muž, neboť v tobě a ve tvém slově měl pevný základ svého života.

Ať se vracíme k počátkům – k počátkům naší církve – jejím svědkům, kteří ji budovali a kteří se pro ni nasazovali a přinášeli pro ni i oběti, jako náš bratr Karel.

Především ty jsi, Bože, počátek všech počátků i dovršení a cíl všeho, co bylo, co jest a co bude. Tvé jméno buď chváleno.

Amen.

 

Červen 2022Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 14.06.2022 12:25 zobrazeno: 216x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus