WebArchiv - archiv českého webu

Divadelní hra Pan Hus aneb Tenkrát v Kostnici

11.11.2022

V Divadle Járy Cimrmana ve Štítného ulici 505/5 na pražském Žižkově uvede Divadlo Aqualung 11. listopadu 2022 v 19 hodin mimořádně divadelní hru Pan Hus aneb Tenkrát v Kostnici.

Divadlo Aqualung má stálou scénu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Je to nekonvenční, živé divadlo, které hraje pro malé i velké diváky. Zobrazit osobnost Husa není jednoduché. Principál Lubor Šplíchal přitahuje svým humorným a charismatickým ztvárněním Jana z Husince aktivní diváky všech generací. Aqualung, divadelní továrna na sny, vás vtáhne do středověké Prahy a bude vám humorně a působivě vyprávět polopravdivý příběh o té největší a nejsilnější pravdě. Boj za svobodu, boj za pravdu až do smrti. Děsivé téma, které nemůže byt aktuálnější, a to více než po 600 letech!

Divadelní představení se koná 11. listopadu 2022 v 19 hodin v Divadle Járy Cimrmana, ve Štítného ulici 505/5 na pražském Žižkově.

Přijďte se svými přáteli, se svoji náboženskou obcí. Přijďte se pobavit a zapomenout na starosti!

Po netradiční inscenaci si můžete netradičně prohlédnout zákulisí divadla, bývalé kaple a netradičně diskutovat s představiteli Husa, králů Václava IV. a Zikmunda, papežů o jejich třeba jiném pohledu na Husa. O jejich poselství, že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí.

Po představení je možná prohlídka sklepení - původní kaple. Nyní se v podzemí nachází divadelní maskérna a převlékárna umělců. Je též možno nahlédnout do zákulisí a do garderoby Járy Cimrmana.

Cena vstupenek 250 Kč pro studenty, 300 nebo 330 pro dospělé.

Rafaela Friess Kučerová
farářka v NO Praha-Břevnov

http://divadloaqualung.cz

Přílohy:

jpgDivadlo Aqualung uvede 11. listopadu 2022 v 19 hodin mimořádně divadelní hru Pan Hus aneb Tenkrát v Kostnici jpgDivadlo Aqualung uvede 11. listopadu 2022 v 19 hodin mimořádně divadelní hru Pan Hus aneb Tenkrát v Kostnici jpgDivadlo Aqualung uvede 11. listopadu 2022 v 19 hodin mimořádně divadelní hru Pan Hus aneb Tenkrát v KostniciOldřich Nováček publikováno: 21.10.2022 01:55 zobrazeno: 61x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus