WebArchiv - archiv českého webu

Dopis před vánočními svátky s biblicko-pastorálním textem o Marii

„Hle, dívka počne a porodí syna a dá mu jméno Immanuel, to je „S námi Bůh“. Iz 7,14

Vážené sestry a vážení bratři,

zdravím vás bezprostředně před vánočními svátky a zasílám vám do náboženských obcí pojednání s názvem „Marie, matka Ježíše Krista v biblickém svědectví, tradici a naší víře“.

Toto téma o postavě Marii bylo živě diskutované, promýšlené a věroučnou komisí naší církve připravené jako text biblicko-pastorální povahy. Předkládané pojednání bylo vedeno snahou vyjádřit kladný vztah a naši úctu k Marii, Ježíšově matce, která má svoji významnou roli v biblických událostech spásy.

Předkládaný text nám svým přístupem a pohledem na Marii může poskytnout mnohé náměty ke společnému promýšlení. Důležité je, že obsahuje odkazy na biblická svědectví, která nás vybízejí k meditaci, výkladu a zvěstování evangelia, spojeného zvláště v adventním a vánočním čase neodmyslitelně také s Marií, matkou Ježíše Krista, Spasitele světa.

Ať můžeme prožívat znovu radost z narození a blízkosti Ježíše Krista ve společenství víry v našich sborech, ve svých rodinách a všude tam, kde si tuto vánoční událost budeme připomínat a slavit. S přáním Boží milosti, naděje a světla o Vánocích pro všechny.

Tomáš Butta patriarcha

Ke 4. adventní neděli L. P. 2022

Přílohy:

docx5140-biblicko-pastoralni-text-o-marii-matce-jezise-krista-pripraveny-veroucnou-komisi-ccsh-prosinec-2022.docx



Marie Jandová publikováno: 19.12.2022 09:33 zobrazeno: 76x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus