WebArchiv - archiv českého webu

Modlitba s připomenutím T. G. Masaryka u nádraží v Praze-Dejvicích

Bože, chceme ti v tomto březnovém čase poděkovat za našeho prvního prezidenta novodobého státu T. G. Masaryka. Myslíme na něho v těchto místech nedaleko Pražského hradu, a odkud se vydával na cestu vlakem do Lánského zámku.

Prosíme tě, aby jeho památka byla mezi námi živá, jako jsou živé jeho myšlenky a slova, vycházející z učení Ježíše Krista. Děkujeme ti za to, že jeho postoje dokládaly hlubokou lidskost, touhu jeho srdce po pravdivosti a spravedlnosti, účinném soucitu a pomoci. Ať tvá prozřetelnost a tvé požehnání zůstávají s naší vlastí! Ať tvá přízeň a milost je i s naším novým prezidentem, který bude uveden do svého úřadu! Ať poznání tvého zákona lásky se šíří a uplatňuje mezi lidmi a mezi národy! Prosíme tě, aby v místech nenávisti a válčení – na Ukrajině i kdekoli ve světě – se rozhostil mír a tvůj pokoj a zavládly spravedlivé poměry a důstojné podmínky života.

Pane a Králi věků, ty jsi hoden nejvyšší úcty a věčné oslavy a chvály! Amen.

 

Březen L. P. 2023Tomáš Butta, patriarcha

Marie Jandová publikováno: 09.03.2023 04:39 zobrazeno: 12x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus