WebArchiv - archiv českého webu

Seminář Ekumenické akademie Praha

Praha Ve dnech 25. - 26. února se bude na Evangelické teologické fakultě konat seminář prof. Ulricha Duchrowa o alternativách současného světa, který bude spojený i s pracovní dílnou.

     Seminář Ekumenické akademie
 
V solidaritě se stát člověkem
Cesty z psychické a sociální destrukce v neoliberálním kapitalismu
 

Pátek 22. 2. v 18.00 – 19.30  a  sobota 23. 2.  9.30 – 12.30

Evangelická teologická fakulta, Černá 5, Praha 1, velká posluchárna

 
V rámci našeho projektu Pražská škola alternativ povede seminář

Prof. Ulrich Duchrow

významný evangelický teolog z univerzity v Heidelbergu, který se angažuje v ekumenických organizacích a v sociálních hnutích v Evropě (Kairos Europa, ATTAC),  v Latinské Americe i jinde. Téma semináře formuluje takto:

 
Když hledáme možné alternativy současného světa, myslíme obvykle na ekonomické a politické změny. A v této oblasti se také nabízejí vhodné teoretické i praktické odpovědi. Není ale dost takových lidí, kteří jsou ochotni a schopni tyto alternativy sami uskutečňovat a bojovat proti hospodářsko-politickým mocenským uskupením v zájmu systémových změn. To souvisí s tím, že neoliberální imperiální kapitalismus má nejen materiální a sociální ale také psychické dopady, bránící lidem v odporu a v tom, aby se angažovali pro změnu. Tyto psychicko-sociální překážky jsou odlišné u obětí, vítězů a u středních tříd, podle rozdělení, které neoliberalismus působí. Jak mohou tyto skupiny být uzdraveny a osvobozeny? K tomu je třeba na jedné straně znovu objevit kulturní a spirituální zdroje, na druhé straně vyvinout strategii, spojující vnitřní osvobození s novou společenskou a politickou praxí.
 
Program:
 
Pátek 22. 2. 2008: 18.00 – 19.30 přednáška s diskusí
Sobota 23.2. 2008:  9.30 - 12.30 dílna
  1. Zkušenosti účastníků z procesu transformace do kapitalistického systému
  2. Krátká analýza dopadů neoliberalismu ve světě
  3. Dopady na různé skupiny (oběti, vítězové, střední třída)
  4. Alternativní vize
  5. Uzdravení a osvobození v kontextu mnohadimenzionální strategie uskutečňování společenských alternativ
 

Tlumočení zajištěno, účastnický poplatek dobrovolný

Přihlašování (nutné jen na sobotu) a informace:
Ekumenická akademie Praha, Na Míčánkách 1, 101 00 Praha 10,
Tel./fax: 00420 272737077  E-mail: ekumakad@volny.cz   www.ekumakad.czKateřina Děkanovská publikováno: 18.02.2008 08:43 zobrazeno: 3576x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus