WebArchiv - archiv českého webu

Setkání křesťanských pedagogů

Praha 31.05.2008 V sobotu 31. května 2008 se v prostorách Evangelické akademie Praha (Hrusická 2537/7, Praha 4, Spořilov) uskuteční další setkání křesťanských pedagogů, které pořádá Komise pro výchovu a vzdělávání Ekumenické rady církví.

 

Na hlavní téma setkání s názvem Přínos Jana Amose Komenského pro výchovu z pohledu římského katolíka bude tentokrát přednášet doc. Smahel, vedoucí Katedry křesťanské výchovy CMF UP v Olomouci. Součástí programu bude také představení Evangelické akademie Praha (vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola).

 

Setkání opět zahájí úvodní pobožnost od 8:45, k prezenci je možné přijít již v 8:30. Při vstupu se bude vybírat konferenční poplatek 100 Kč na občerstvení (nápoje) a na společný oběd. Ve 13:00 bude závěrečnou pobožností program ukončen.

Prosíme o potvrzení vaší účasti na sekretariátu ERC emailem na info@ekumenickarada.cz nebo telefonicky na 271 742 326.

Doc. Dr. Rudolf Smahel, Th.D., se narodil 11. května 1950 v Olomouci. Po absolvování VŠ se věnoval animaci skupin křesťanské mládeže a v letech 1975-79 vydával periodicky rozbory biblických textů pro pastoraci jednotlivců i rodin. Od roku 1974 až doposud působí jako duchovní římskokatolické církve. V letech 1989-90 vedl Katechetický kurz v Olomouci, pro který vypracoval osnovy a studijní program. Byl členem pracovního týmu, který vytvářel učebnice pro výuku náboženství na základních školách a tyto učebnice lektoroval. Od roku 1993 působí jako vedoucí katedry křesťanské výchovy na CM teologické fakultě, kde přednáší pedagogiku a katechetiku.
V přednáškách a seminářích se zaměřuje především na korelaci teologických a pedagogických věd a zabývá se příčinami a řešením problémů dnešní mladé generace. Spolupracuje se školskými úřady a pořádá přednáškové cykly pro učitele a rodiče. V letech 1997, 2002 – 2003 realizoval cykly rozhlasových přednášek v Radiu Proglas. Jako člen oborové rady postgraduálního studia v oboru praktické teologie se podílí na vedení studentů PGS a na výchově interních i externích postgraduantů participuje i jako školitel.

Přílohy:

jpgPřínos J.A.Komenského



Ekumenická rada církví v ČR

Vladimíra Marková publikováno: 15.05.2008 12:05 zobrazeno: 3775x


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus